Приладобудування,
електроніка, робототехніка

Приладобудування та робототехніка є одними із наймаштабніших галузей машинобудування, які з роками набувають все більшої ваги.

Сьогодні складно знайти галузь промисловості, в якій не застосовувалися б різні роботизовані системи: спеціалізовані прилади і механізми, що автоматизують виробничі або будь-які інші операції в тих випадках, коли застосування ручної праці або менш ефективно, або пов'язане з підвищеною небезпекою для людини. Особливо широко роботи сьогодні використовуються в будівництві, промисловому виробництві, транспортної галузі. Окремо можна виділити робототехніку спеціалізованого призначення - призначену для роботи у важких і екстремальних умовах. Не можна також забувати і про побутових роботів, які в даний час завойовують все більшу популярність.

У свою чергу, приладобудівна галузь займається розробкою і виробництвом найрізноманітніших приладів та інструментів, на яких базується нормальне функціонування кожного робота або будь-якого іншого складного технічного продукту: це різні засоби вимірювання, аналізу та подання інформації, найрізноманітніші системи управління і багато іншого.

Ці галузі є, мабуть, одними з найбільш наукомістких, і тому вони немислимі без застосування розвинених засобів автоматизованого проектування та аналізу електронних макетів, систем зберігання інформації і управління інженерними даними, і багатьма іншими спеціалізованими програмними інструментами.

Перелік
автоматизованих завдань

Ескізне проектування і розробка скелетної моделі

Autodesk Inventor Professional

3D-САПР Autodesk Inventor містить в собі інструменти професійного рівня для машинобудівного 3D-проектування, візуалізації, випуску робочої документації і аналізу виробів.

Електротехнічне проектування

Autodesk AutoCAD Electrical

AutoCAD Electrical - це розширений AutoCAD для інженерів-електриків. Містить повний набір інструментів AutoCAD, до яких додані спеціалізовані інструменти для автоматизації створення схем і 2D креслень компонування шаф і монтажних панелей, а також автоматичної генерації звітів. AutoCAD® Electrical входить до складу рішення для електронного моделювання виробів.

Мехатроніка

Autodesk Inventor Professional

3D-САПР Autodesk Inventor містить в собі інструменти професійного рівня для машинобудівного 3D-проектування, візуалізації, випуску робочої документації і аналізу виробів.

2D-проектування і розробка КД

AutoCAD Mechanical

Рішення AutoCAD Mechanical створювалося як розширення стандартних можливостей «платформи» AutoCAD для промислового машинобудівного проектування. Отримавши весь багатий базовий функціонал AutoCAD, цей продукт має значні доповненнями у вигляді великих бібліотек деталей, що використовуються на виробництві, а також інструментів, що дозволяють значно прискорити проектування на машинобудівному підприємстві.

Автоматизоване 3D-проектування на основі конфігурацій

Autodesk Inventor Engineer-to-Order

Autodesk Inventor Engineer-to-Order (ETO) дозволяє автоматизувати процеси проектування, продаж, закупівлі і формування документації, пропонуючи прості у використанні інструменти для створення інженерної та бізнес логіки.